ورود ثبت نام

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *

تماس با ما

تماس با ما

نباید‌های تغذیه‌ای از منظر طب سنتی در بهار

نباید‌های تغذیه‌ای از منظر طب سنتی در بهار - 4.7 out of 5 based on 3 votes

نباید‌های تغذیه‌ای از منظر طب سنتی در بهاردکتر محمد انصاری پور در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، اظهار کرد: با آمدن بهار و کاسته شدن از سردی هوا، عبور از یک جبهه سرد و زمستانی به رسیدن یک جبهه معتدل بهاری که برف کوهستان‌ها آب و جویبارها روان می‌شوند، تغییرات متابولیسم ناشی از یک ذخیره زمستانی در بدن به جریان می‌افتد که تورم مفاصل، احساس لختی و خواب‌آلودگی، سنگینی بدن و گاه سکته از علائم آن است.

 

انصاری پور عنوان کرد: از منظر طب اسلامی و طب سنتی با اتخاذ تدابیری می‌توان از اثرات سوء این فصل کاسته و بر عکس آن را تبدیل به فایده برای جسم و روح کرد. از جمله تدابیری که در فصل بهار حکمای اسلامی و ایرانی با توجه به اقلیم و مزاج ایرانیان پیشنهاد کرده‌اند تدابیر تغذیه‌ای شامل باید‌ها و نباید‌هایی خوراکی است.

وی افزود: بهترین کار در بهار از منظر حکمای مسلمان  کم خوردن و کم نوشیدن است. با این کار، بار دفعی بدن کمتر شده و اشتغال طبیعت به هضم هم کاهش می‌یابد لذا بدن می‌تواند با تمام توان، به چاره جویی مشکلات این فصل بپردازد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شاهد بیان کرد: علاوه بر اینکه در این فصل باید از پرخوری و همه چیزخواری پرهیز شود، باید غذاهای خونساز همانند گوشت‌ها، شیرینی‌های قوی، روغن‌ها، تخم مرغ و ... کمتر مصرف شوند.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه هوا و دمای طبیعت به سوی گرمی می‌رود لذا باید بدن را نیز با این تغییر همراه کرده و خوردنى‌ها و آشاميدنى‌هاى با طبع گرم و به ویژه با طبع گرم و تر، محدود کرد. از خوردن غذاهاى شور، تلخ و تند و تیز پرهيز شود.

انصاری پور بیان کرد: از خوردن غذاهاى غلیظ مانند کله‌پاچه، گوشت گاو، خامه، ماست ترش و ... خودداری شود. مرسومات تغذیه‌ای امروزی بهار مانند آجیل‌های بو داده؛ شیرینی‌های قنادی؛ شکلات و کاکائو و ...؛ انواع پلوها و چلوها با خورش‌های گوشتی و کباب ها همه و همه در جهت بدتر شدن اوضاع بهاری بدن عمل می‌کند و باید از آنها پرهیز کرد.

وی افزود: مصرف غذاهای کنسروی و مانده در این فصل حتی از فصول دیگر هم مضرتر است. غذاهایی مانند فست فودها در بهار هم مثل همیشه در برهم زدن تعادل بدن نقش ویژه‌ای دارند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.83 (3 رای)
موقعیت شما: خانه آموزش تدابير و اغذيه نباید‌های تغذیه‌ای از منظر طب سنتی در بهار

درباره ما

توجه و تاکید علم طب و دنیای پزشکی در قرن حاضر به سمت و سوی درمان های غیر دارویی و روش های سنتی و اسلامی، جایگاه مهم و قابل ملاحظه بودن این روش های ایرانی را در درمان آشکار می نماید .مهمترین نتیجه اجتماعی طب سنتی و اسلامی این است که با این کار ما می توانیم به خود باوری علمی، ملی و خودکفایی طبی برسیم.

اهداف پیش رو :

الف - توسعه علم و گشایش دریچه ای جدید به سوی بشریت  ب - دستیابی به بهداشت و درمان مستقل با باور های دینی و ملی ج - جایگزینی یک مکتب طبی جامع که در برگیرنده همه نیاز های(جسمی ، روحی و روانی) جامعه باشد .